Agar.io

Každý kdo někdy slyšel o io hrách určitě zná i hru Agar.io. Můžete jí hrát jako jednotlivec nebo v týmu. Vaším cílem je stát se největší buňkou na hrací ploše. Agar.io patří k nejznámějším io hrám na světě, stejně jako Slither.io které je touto io hrou inspirováno.

Hra byla vydána 28. dubna 2015. Měla rychlý úspěch a brzy se zařadila mezi 1000 nejnavštěvovanějších internetových stránek. V červenci roku 2015 byla vytvořena také mobilní verze. Ta byla během prvního víkendu stažena více než 7 milionkrát.

Herní módy

Ve hře se nacházejí čtyři herní módy. Ty si hráč, spolu se jménem, může vybrat na výchozí obrazovce. 

Základní mód

Hráč na začátku ovládá malou kuličku. Cílem všech hráčů je se zvětšit na tolik, aby byly největší na serveru. Toho můžou docílit sbíráním agaru (malé nehýbající se kuličky) nebo pohlcením ostatních hráčů. Čím je hráč větší, tím pomaleji se pohybuje. Na mapě se také nachází bacily (zelená ozubená kola), do kterých se hráč může schovat. Pokud je však hráčova koule větší než bacil, tak se hráčova koule rozdělí na malé kuličky. V pravém horním rohu obrazovky je tabulka s deseti jmény největších hráčů na serveru, vaším cílem je dostat se na první příčku tabulky. 

Párty

Nijak se neliší od základního módu, ale může zde hráč hrát s přáteli, které si přes speciální URL adresu pozve. 

Týmová hra

Hráči jsou na začátku rozděleni do tří týmů – červení, zelení a modří. Cílem hráče je, aby jeho tým co nejdéle vítězil. 

Experimental

Zde se experimentují nové věci, aby se zjistilo jestli se hráčům líbí. Pokud vývojáři dostanou pozitivní odezvu, přidají novou věc do základního módu. 

Ovládání

Směr pohybu koule se ovládá pomocí pohybu myši. Stisknutím klávesy Mezerník se může hráč rozdělit a zaútočit tak na nepřátele. Klávesou W hráč může vyhodit do prostoru malou kouli, kterou poté nemůže ovládat, ale může posloužit jako návnada.

Youtube

Už vás nebaví Agar.io? A co takhle zkusit Hole.io

Přidej komentář